Jak dobrać stół do jadalni?

Jadalnia, najważniejsze pomieszczenie w rodzinnym domu. To przy nim spotykamy się przy rodzinnych uroczystościach, czy niedzielnych obiadach. Sprawdź z nami jak dobrać stół do jadalni, żeby był wygodny i funkcjonalny.

pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Stół do jadalni – prostokątny, czy okrągły?

Stół do jadalni powinien być przede wszystkim rozkładany. Dzięki temu będziemy mogli dostosować wielkość stołu do swoich potrzeb. W przypadku rodziny ośmioosobowej potrzebujemy stołu o powierzchni około 12 m2.

Pomiędzy ścianą a stołem powinna być wolna przestrzeń, około 60 cm. To pozwoli obejść stół bez żadnych problemów. Jeśli interesuje nas stół prostokątny bez katów, w sklepach znajdziemy modele o zaokrąglonych narożnikach.

W przypadku stołu okrągłego, ładnie prezentuje się w środku jadalni, niekorzystnie wygląda stojąc w kącie. Co prawda optycznie zajmuje mniej miejsca, niż stół prostokątny, ale czy jest tak samo wygodny? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć indywidualnie.

Jeżeli chodzi o materiał, z którego powinien być wykonany stół do jadalni to polecamy drewno. Na blat polecany jest również kamień, ale jest to bardzo drogie i ciężkie rozwiązanie, nie pasuje do małych pomieszczeń.

Stoły drewniane to klasyk, jednak stoły ze szklanym blatem będą się świetnie prezentować w nowoczesnych, małych wnętrzach.

Ile miejsca przy stole przypada na jedną osobę?

Aby osoba siedząca przy stole czuła się komfortowo, powinna mieć przynajmniej 60 cm wolej przestrzeni przy blacie. Komfortowa odległość blatu od ściany to 80 cm.

Jakie wybrać krzesła do stołu do jadalni?

Najlepiej, jeśli siedzisko krzesła będzie na wysokości około 48 cm względem podłogi. Warto wybrać modele z tapicerowanym obiciem, to zapewni wygodę i pełen komfort podczas długich rodzinnych spotkań.

Nietypowy stół do jadalni

Funkcję stołu do jadalni może pełnić również stół do bilarda. W sklepie stoly-bilardowe.pl kupią Państwo stół bilardowy, a do niego specjalistyczne nakładki. Jedną z najlepszych i najbardziej funkcjonalnych nakładek jest nakładka biesiadna. Po jej zastosowaniu stół do bilarda staje się dużym stołem do jadalni. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy wzbogacić rodzinne imprezy o grę w bilard. Jest to ciekawe rozwiązanie. Zobaczcie, jak się prezentuje. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stoly-bilardowe.pl

stół do bilarda jadalni

Źródło: stoly-bilardowe.pl