Czy warto kupić piekarnik parowy?  

Na rynku pojawiają się wciąż różne nowości, które mają podnieść komfort pracy w kuchni i sprawić, aby przygotowywanie potraw było szybsze, prostsze i zdrowsze. Dzisiaj przyjrzymy się piekarnikowi parowemu. Jak on działa i czy warto go kupić?

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Piekarnik parowy – jak on działa?

To połączenie zwykłego piekarnika z dodatkową funkcją gotowania na parze. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest zarówno pieczenie, jak i gotowanie na parze w tylko jednym urządzeniu. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu parametrów programatora możemy sterować ilością wytwarzanej pary. Co ciekawe, piekarniki z funkcją parowania są głównie urządzeniami pod zabudowę. Początkowo miały one duże rozmiary i były używane głównie w restauracjach i hotelach. Jednak ostatnio zmniejszono ich wymiary, co umożliwiło montaż w domu.

Jaka jest różnica pomiędzy piekarnikiem parowym a zwykłym?

Podstawowa różnica jest taka, że w piekarnikach parowych możemy kontrolować ilość wytwarzanej pary wodnej. Jednak po wyłączeniu tej funkcji piekarnik parowy będzie działał tak samo, jak piekarnik zwykły. Piekarnik z funkcją parowania, umożliwia gotowanie na parze.

Na jakiej zasadzie działa piekarnik parowy?

Tutaj najważniejszą funkcję grzania nadal pełnią grzałki. Para jest jedynie dodatkiem, który poprawia smak przygotowywanych potraw. Wykorzystanie funkcji parowania w takim piekarniku świetnie sprawdza się przy podgrzewaniu wcześniej przygotowanych potraw. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią lub nie chcą używać mikrofalówki. Odpowiednia ilość pary w piekarniku podczas pieczenia chleba sprawia, że jest on smaczniejszy. Oprócz tego, piekarnik parowy przyspiesza rozmarzanie wcześniej zamrożonych produktów. Tego rodzaju piekarnik świetnie zastępuje wszelkie specjalne urządzenia do gotowania na parze.

piekarnik parowy

Źródło: pixabay.com

Kto naprawi piekarnik?

Awarię piekarnika na gwarancji powinien naprawić serwis, natomiast w przypadku zakończenia gwarancji niczego nie powinniśmy sami naprawiać. Wtedy warto wezwać fachowców, którzy przyjadą, naprawią i zostawią gwarancję na wykonaną naprawę. Zapraszamy do kontaktu z Technikan. Są w każdym większym mieście. Sprawdź, czy są też u Ciebie.

Ważne

Jeśli chcemy, aby piekarnik parowy pełnił dwie funkcje, czyli piekł i gotował na parze, to musimy wybrać model o nazwie piekarnik parowy z funkcją pieczenia lub piekarnik tradycyjny z funkcją pary.