Dieta 3D Chili – na czym polega i czy jest skuteczna?

Promienie marcowego słońca, które powoli przebiją się przez nasze niebo zwiastuj, że już niebawem przyjdzie do nas wiosna, a zaraz po niej piękne i gorące lato. Taka słoneczna pogoda to doskonały moment na to, aby zakładać lżejsze ubrania i odsłonić trochę swojego ciałka.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Ale, aby to zrobić przydałoby się zgubić parę kilogramów. Nie da się tego ukryć, że my kobiety od zawsze marzymy o zgrabnej sylwetce, i to nie tylko w lecie. Dlatego, aby taką osiągnąć poddajemy się różnym tzw. dietom cud. Otóż oczywiście diety te gwarantują szybki efekt, przez co nawet bardzo surowe zasady, nie są w stanie nas odstraszyć.

Dieta 3D Chili na czym polega?

Jedną z takich diet jest Dieta 3D Chili. Dieta ta to nowy trend w odchudzaniu, który obecnie osiąga szczyt popularności. Dlatego też, aby zaspokoić Państwa i moją ciekawość w tym artykule powiem, na czym w ogóle polega Dieta 3D Chili i czy jest skuteczna?
Tak więc Dieta 3D Chili to dieta, której podstawę stanowią przyprawy w 3 kolorach: żółtym, czerwonym i zielonym. Cały sekret diety 3D Chili polega na dobraniu odpowiedniej ilości przypraw i połączeniu ich z właściwymi składnikami jadłospisu. Po odpowiednim połączeniu przyprawy te stanowią trójwymiarowy system spalania kalorii. Choć w diecie 3D Chili główną rolę odgrywa papryczka chili, to niezbędne są także przyprawy zielone i żółte. Występowanie tylko jednej przyprawy mogłoby doprowadzić do uodpornienia się organizmu na nią, a w konsekwencji zatrzymanie metabolizmu i spowolnienie procesu spalania tłuszczu.
I tak oto przyprawy czerwone przyspieszają metabolizm i niszczą tkankę tłuszczową. Są nimi m.in.: curry, pepperoni, pieprz czarny, papryka, chili. Natomiast przyprawy żółte ułatwiają trawienie, poprawiają krążenie oraz hamują apetyt. Przyprawy żółte to np.: kardamon, imbir, cynamon. Ostatnia trzecia grupa to przyprawy zielone, które działają stabilizująca i łagodząco na układ pokarmowy. Przyprawy te to: mięta, tymianek, szałwia, oregano, bazylia.
Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Pewnie każdy z nas, ja też zastanawia się czy ta dieta jest skuteczna, czy daje efekty? 

Osoby, które zastosują się do otrzymanego planu żywieniowego bez wątpienia schudną, wynikać to będzie nie tyle jednak z obecności przypraw co z niskiej kaloryczności potraw. Problem w tym, że wbrew pozorom tak niską podaż energii trudno utrzymać w praktyce, a nawet jeśli się to uda efektem będzie dość szybkie spowolnienie metabolizmu. Problem w tym, że skuteczność diety w praktyce zależy głównie od stopnia dopasowania do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Trudno powiedzieć by dieta ta była dopasowana indywidualnie, stąd też trudno wystawić jej wysoką notę. W sieci jest wiele gotowych, niskokalorycznych jadłospisów, biorąc pod uwagę fakt, iż za ten konkretny trzeba dodatkowo płacić, opcja wydaje się mało atrakcyjna. Czy warto stosować tę dietę? Myślę że odpowiedź nasuwa się sama.

Czy Dieta 3D Chili jest dla każdego?

Oczywiście Dieta 3D Chili nie jest dla każdego. Jeśli chorujemy na wrzody żołądka lub jakąkolwiek inną chorobę związaną z układem pokarmowym, skonsultujmy się z lekarzem i spytajmy go, czy możemy stosować dietę 3D chili. To samo zalecenie dotyczy osób cierpiących na nadciśnienie.