5 faktów o makijażu permanentnym

Chcesz codziennie pięknie wyglądać? Słyszałaś już o makijażu permanentnym, ale nie wiesz czy on się opłaca? Tutaj poznasz 5 faktów o makijażu permanentnym.

1.Idealne podkreślenie naturalnego piękna

Makijaż permanentny jest po to, aby podkreślić naturalne piękno lub zniwelować mankamenty urody.  Dzięki makijażowi permanentnemu możemy poprawić wygląd brwi, wzmocnić kontur ust i podkreślić oczy.

2.Makijaż permanentny jest prawie bezbolesny

Jeśli tylko linergistka używa odpowiedniej techniki i sprzętu do makijażu permanentnego. Na przykład takiego jak na poniższym zdjęciu. Każdej szanującej klientów linergistce zależy na urządzeniu, dzięki któremu wykonanie makijażu będzie proste, szybkie i niemal bezbolesne.

maszynka do makijażu permanentnego

Źródło: www.biotekpolska.pl

3.Zawsze piękna

Dzięki makijażowi permanentnemu zawsze będziesz pięknie wyglądać. Tutaj barwniki są wprowadzane pod płytką warstwę skóry. Dzięki temu idealny kolor może utrzymać się przez wiele lat. Zawsze wyglądamy tak, jakbyśmy miały delikatny makijaż. W czasie imprez nie musimy co chwilę wychodzić do łazienki lub gdzieś na bok, aby poprawić usta szminką, bo one będą piękne nawet przez kilka lat.

Ważne jest to, że makijaż permanentny umożliwia uzyskanie idealnego kształtu ust poprzez konturowanie i cieniowanie. W ten sposób linergistka może optycznie powiększyć usta lub lekko zmienić ich kształt. To samo można zrobić z brwiami.

4.Makijaż permanentny trzyma się od 3 do 5 lat

W makijażu permanentnym wykorzystywane są naturalne barwniki, które stopniowo zanikają po około 3 lub 5 latach. Wszystko zależy od tego, jak dana skóra reaguje na barwnik. Po tym czasie warto odnowić makijaż. Pamiętajmy, że wraz z czasem zmieniają się również nasze rysy twarzy.

Źródło: www.biotekpolska.pl

Źródło: www.biotekpolska.pl

5.Dobra linergistka to podstawa

Sam sprzęt nie wykona za linergistkę dobrej pracy. Głównie wszystko zależy od jej umiejętności. Dlatego nie powinniśmy korzystać z najtańszych promocji, ponieważ może mieć to fatalne skutki. Lepiej znaleźć zaufany salon, gdzie mamy pewność, że makijaż permanentny zostanie wykonany perfekcyjne. Przecież to my będziemy miały go na sobie przez lata. Co ważne, podczas rysowania wstępnego kształtu makijażu współpracujmy z linergistką. Doradźmy w jakim kształcie brwi będziemy czuć się najlepiej. Dlatego nie zgadzajmy się od razu na wszystko. Rozmawiajmy z linergistką, pozwólmy jej przygotować swoje propozycje, a zgódźmy się dopiero na tą, która będzie nam najlepiej odpowiadać.

Uwaga:

Niestety makijaż permanentny nie jest dla wszystkich. Głównym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego jest łuszczyca, cukrzyca, ciąża i infekcja. Dobra linergistka powinna nas o tym poinformować już na pierwszej rozmowie.