Dodaj sobie urody

Po lecie naszej cerze daleko do doskonałości. Dlatego warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego i nadrobić pielęgnacyjne zaległości.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Jak Cię widzą, tak Cię piszą…

Współcześnie coraz bardziej liczy się wygląd, Nie tylko w relacjach prywatnych lecz zawodowych. Nasze stare przysłowie mówi: jak cię widzą, tak cię piszą, podobnie powiedzenie, że liczy się pierwsze wrażenie. Różnica tkwi w tym, że obecnie często i otwarcie się o tym mówi, podaje przykłady celebrytek, sposobów, w jaki się upiększają, publikuje zdjęcia po przemianie osiąganej czasem w ryzykowny sposób. A ponadto już bez ogródek mobilizuje się kobiety, by zadbały o siebie, co akurat uważam za bardzo pożyteczne.

lusterko

Wszystko prawda. Ale nie każda z nas została obdarzona urodą modelek czy gwiazd filmowych. Przede wszystkim trzeba zmienić sposób myślenia o sobie. Ktoś mądry dawno temu powiedział, że nie ma kobiet brzydkich, tylko zaniedbane. Ja dodałabym – i takie, które nie potrafią odkryć atutów swojej urody. Po prostu należy bez uprzedzeń obejrzeć się w lustrze, odkryć swoje mocne strony i zacząć je podkreślać, tuszując niedoskonałości. Takiej niepewnej siebie osobie może też bardzo pomóc kosmetyczka. Czasem natychmiast, czasem dopiero po serii odpowiednich zabiegów.

Jaki wpływ ma profesjonalnie wykonany makijaż na postrzeganie kobiety przez otoczenie?

Świadomość, że naprawdę dobrze wygląda, dodaje jej pewności siebie. Co niemal automatycznie przekłada się na zmianę w sposobie poruszania się, mówienia, generalnie w sposobie bycia. A otoczenie zaczyna ją postrzegać jako osobę bardziej atrakcyjną. Uznaje się ją za schludną, zadbaną, zorganizowaną, zorientowaną we współczesności. Taka „upiększona” kobieta może, oczywiście, liczyć na większe powodzenie u mężczyzn.

images

Jednak makijaż stanowi kropkę nad „i”. Nie sprawdzi się raczej na zaniedbanej czy zniszczonej skórze. Co może zaproponować współczesna kosmetologia? Profesjonalną pielęgnację poprzedza się dokładnym badaniem. Na tej podstawie dobiera się odpowiedni zabieg.

W zależności od potrzeb skóry można stosować np.:

  • peeling kawitacyjny – ma on m.in. działanie oczyszczające, a przeznaczony jest dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek.
  • mikrodermabrazja – pomocna między innymi w niwelowaniu drobnych zmarszczek, blizn potrądzikowych, rozszerzonych porów skórnych, zaburzeń pigmentacyjnych.
  • Warto nadmienić o możliwościach łączenia zabiegów kosmetycznych – mikrodermabrazji z peelingiem chemicznym i mezoterapią bezigłową czy też sonoforezą dla uzyskania lepszego efektu.
  • Istotną rolę spełniają maski kosmetyczne, np. kremowe, żelowe, liftingujące, algowe. Ich dobroczynne działanie w znaczny sposób poprawia wygląd i kondycję skóry twarzy.

Skuteczność tych nowoczesnych zabiegów jest sprawdzona.