3 zasady dzięki którym Twoje dziecko pokocha sport od najmłodszych lat

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego miłość do sportu warto wpajać mu już od najmłodszych lat. Tutaj przedstawimy Wam 3 zasady, dzięki którym każde dziecko obudzi w sobie zamiłowanie do sportu.

wrotki

Przykład idzie z góry.

   Jeśli chcemy aby nasze dziecko polubiło sport, to sami musimy się trochę poruszać. Trzeba pokazać dziecku co jest w sporcie ważne. Jeśli lubimy jeździć na rowerze, to wybierajmy się razem z nim jak najczęściej na przejażdżki rowerowe.

   Jeżeli któryś z rodziców w przeszłości kochał piłkę nożną, to może warto do tego wrócić i pograć z dzieckiem w piłkę na podwórku lub zabrać je na rozgrywki młodzików, pokazać na czym ten sport polega. Być może załapie bakcyla i będzie chciał się zapisać do takiej drużyny.

piłka

Od najmłodszych lat przyzwyczajaj dziecko do większej aktywności fizycznej.

   Możesz go zachęcić do tego kupując mu zabawki, przy których zabawa zamienia się w sport. Mam tutaj na myśli np. skakankę lub trampolinę ogrodową. Wszystkie dzieci muszą gdzieś wyładować swoją energię. Na trampolinie dzieci mogą się porządnie wyszaleć i trochę pogimnastykować. Oprócz tego warto pokazać dziecku zabawy z Hula-Hop i nauczyć je jazdy na rowerze.

trampolina

Chwal dziecko za osiągnięcia, wspieraj po porażce.

   Żeby zachęcić dziecko do sportu, trzeba je od czasu do czasu pochwalić. Nie można go krytykować, czy śmiać się z tego, że coś mu się nie udało. Dziecko trzeba wspierać, bo inaczej zamknie się w sobie i będzie wstydliwe. Trzeba cieszyć się razem z nim gdy osiąga sukcesy i wspierać po małych porażkach.

   Dzięki tym trzem zasadom, Twoje dziecko pokocha sport. Ważne jest również to, że dziecka nie wolno do niczego zmuszać. Sport ma być dla niego zabawą i ma sprawiać mu dużą przyjemność, więc jeśli nie podoba mu się np. piłka nożna, to znajdźmy mu jakieś inne zajęcie, np. zabierzmy go na basen lub zajęcia taneczne dla dzieci. To czy dziecko pokocha sport zależy w dużej mierze od rodzica. Nie jest to proste zadanie, ale warto spróbować, by zobaczyć jak dziecko rozwija nowe pasje.