Pijmy jak najwięcej wody

Wydawać by się mogło, że cola i inne napoje gazowane faktycznie do najzdrowszych nie należą. W przeciwieństwie do soków z kartonów, na których często widnieją rysunki soczystych jabłek czy pomarańczy, no i oczywiście ta nieszczęsna gwarancja – 100 % sok! Prawda jest jednak taka, że najczęściej soki są mocno przetwarzane, zagęszczane, a na pierwszych miejscach składu mają oczywiście… cukier.

1

Gdy spożywamy takie napoje, trudno nam przestawić się na wodę. Jednak jest to najlepsze wyjście. Ile razy idąc do lekarza usłyszeliśmy, by nie pić napojów gazowanych a litrami wodę? Ja co najmniej 5 razy! Oto kilka rad, jak szybko przyzwyczaić się do picia wody.

Pozbądźmy się zamienników

Pierwszą z propozycji jest po prostu pozbycie się z domu wszelkich możliwych zamienników. Gdy na naszym stoliku będzie stała woda i sok pomarańczowy, to zgodnie z dotychczasowymi przyzwyczajeniami oczywiście sięgniemy po sok. Nie łudźmy się jednak, że wystarczy napoje schować. W początkowym odzwyczajaniu się od napoi a przyzwyczajaniu do wody należy niestety wylać to co nam niepotrzebne.

Woda na biurku

Bardzo dobrym pomysłem jest również trzymanie wody na biurku (oczywiście tylko wody). Gdy złapie nas pragnienie, nawet nie będziemy wiedziały kiedy wypiłyśmy całą wodę.

2

Dodatki do wody

Jeżeli nie możemy przyzwyczaić się do smaku samej wody, spróbujmy dolewać do niej sok z cytryny czy limonki. Liście mięty też byłyby bardzo dobrym rozwiązaniem. Smak wody jest wtedy o wiele lepszy no i pijemy witaminki. Jeżeli myślisz o wodach smakowych, natychmiast o tym zapomnij. One również zawierają cukier i moim zdaniem to jeszcze większe „ świństwo” niż napoje gazowane.

W upał pamiętaj o wodzie

W różnych książkach, portalach czy gazetach możemy wyczytać informację ile wody dorosły człowiek powinien dziennie wypić. Czasem są to różne dane. Ja jednak przystaję przy najczęściej stosowanej regule – 1,5 litra dziennie. Osobiście nie liczę ile szklanek wody wypiłam, ale mniej więcej jestem w stanie to kontrolować i staram się tego trzymać. Wychodząc w upalne dni powinniśmy zawsze pamiętać o tym by mieć przy sobie butelkę wody (choćby małą). Wędrując po mieście, czy galerii handlowej zawsze prędzej czy później dopada nas pragnienie, a o wiele lepszą opcją, niż puszka coli z automatu jest kilka łyków wody.