A może zamiast diety – sport?

Chcesz przejść na dietę? W tej chwili jest tyle rodzajów diet że ciężko coś wybrać. Może lepszym pomysłem byłoby spędzanie aktywniej czasu poprzez sport: ćwiczenia, bieganie, pływanie. Ja polecam wszystkim narty – ostatnio sama się przekonałam jaka to fajna zabawa. Są miejsca gdzie praktycznie przez cały rok można się wybrać na wypad w góry, jednak ja obstawiam Livigno.

a

Jest to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Lombardia. Jest ważnym ośrodkiem narciarskim – posiada 35 wyciągów narciarskich i zróżnicowane trasy o łącznej długości 115 km. Ze względu na mikroklimat, śnieg utrzymuje się tu długo – nawet do połowy maja.

Livigno oprócz swoich walorów narciarskich to także zakupy. Ponad 250 sklepów oferujących produkty o obniżonej cenie ze względu na strefę wolnocłową, skutecznie zachęca do zakupów.

b

Paliwo jest 50% tańsze niż w pozostałej części Włoch. Tańsze są papierosy i wyroby tytoniowe, napoje alkoholowe, perfumy, czekolada, kawa, herbata, urządzenia elektroniczne, sprzęt narciarski itd. W przypadku niektórych produktów obowiązuje limit wywozu, a kontrole na granicy są częste i dokładne. Przekroczenie limitów może się wiązać z nałożeniem ogromnego cła.

Na nartach we Włoszech jak widać każdy znajdzie coś dla siebie!