Dieta jedniodniowa – 1 kg w 1 dzień

Przeglądając ostatnio czasopisma o odchudzaniu w celu znalezienia szybkiej i skutecznej diety dla siebie znalazłam dietę jednodniową, która gwarantuje 1 kilograma w 1 dzień. Czy jest to możliwe? Otóż okazuje się, że tak. Jednego dnia możemy pozbyć się kilograma zbędnego tłuszczyku. Ale jak to zrobić? To proste- wystarczy tylko poświecić cały dzień na dietę owsianką.

płatki owsiane

źródło: pixabay.com

Oto, co należy zrobić.

Po pierwsze przygotujmy z samego rana zupę owsiankową. Przygotujmy następujące składniki:

  •  2 litry chudego mleka
  •  7 łyżek płatków owsianych

Płatki wrzucamy, wtedy kiedy mleko zacznie się gotować. Otóż ta zupa ma nam wystarczyć na cały dzień, z małymi dokładkami.

Pierwszą porcję z naszej 2 – litrowej zupy owsianej zjadamy rano, zaraz po przygotowaniu. Następne co 2 – 3 godziny. Do każdej podgrzanej porcji dokładamy 2 łyżki otrąb owsianych i jemy po chwili, kiedy płatki zrobią się miękkie od ciepłego mleka.

 

płatki owsiane

źródło: pixabay.com

Stosując tą dietę nie odczujemy głodu, dzięki owsowi. Powinniśmy pamiętać również, że tego dnia pijąc kawę lub herbatę, nie wolno nam używać cukru. Ważne jest, aby pic dużo wody niegazowanej, możemy pić również zieloną herbatę. Nie wolno nam również zapominać o ruchu, jak przy każdej diecie.

Ponadto dieta jednodniowa – owsiana jest bezpieczna, gdyż dostarcza nam dodatkowych dobroczynnych składników, szczególnie ważnych dla kobiet – fitoestrogenów. Jest to hormon, który wraz z wiekiem u kobiet maleje. Otręby owsiane obniżają również poziom cholesterolu we krwi, a w jelitach działają jak zmiotka, która pomaga w wydalaniu pokarmów.

Reasumując jeżeli szukamy szybkiej i skutecznej diety, aby schudnąć to stosujmy dietę jednodniową – owsianą. Jest to dieta bezpieczna, w której nie będziemy chodzić głodni.