Suplementy diety dla sportowców

Każdy sportowiec, aktywny fizycznie musi pamiętać o zdrowym odżywianiu. Jego dieta powinna być zróżnicowana i dostosowana do danej dyscypliny. Dlatego tak ważne jest, aby taki sportowiec przestrzegał zasad odżywiania i nawadniania organizmu. Wymaga to przyjmowania odpowiedniej ilości składników energetycznych w postaci węglowodanów, białek, tłuszczy oraz witamin i minerałów. Co jednak zrobić, gdy trening jest bardzo intensywny, a niejednokrotnie musimy trenować dwa razy dziennie?

tabsy2

Po prostu przyjmować odpowiednio dobrane suplementy diety dla sportowców. Proces ten nazywa się suplementacją i polega na uzupełnieniu diety w deficytowe składniki odżywcze. W tym artykule wymienię kilka takich najpopularniejszych suplementów diety dla sportowców.

Oto one:

TREC Cm3

Preparat ten śmiało można polecić profesjonalnym sportowcom, w szczególności kulturystom i sportowcom uprawiającym dyscypliny siłowe, ale i sportowcom, których organizmy poddawane są znacznemu i krótkiemu wysiłkowi – chociażby biegaczom krótkodystansowym.

Hi Tec Protein 80

Z kolei preparat ten to odżywka zawierająca najlepsze z punktu widzenia sportowców źródło protein. Składnikiem preparatu jest białko serwatki o wysokiej wartości biologicznej. Taki skład sprawia, iż Hi Tec Protein 80 jest środkiem, który można polecić zarówno w procesie budowania prawidłowej masy mięśniowej, jak również jako środek zastępczy przy diecie, która wymaga spożywanie dużych ilości białka.

suplementy

źródło: pixabay.com

OLIMP AAKG Extreme Mega Caps

Środek ten jest dość nietypowy, ale jakże ważny z punktu widzenia każdego kto uprawia sporty siłowe. Składnikiem jest alfa ketoglutaranu argininy, który uzupełnia dietę w L-argininę. Skutkiem stosowania preparatu jest o wiele łatwiejszy rozrost masy mięśniowej – nie jest to jednak jedyna zaleta stosowania tego preparatu. Preparat wpływa jednocześnie na rozwój intelektualny i poprawia sprawność seksualną. Wszystko to dzieje się w skutek powstawiania agmatyny i tlenku azotu (NO) To właśnie one, poprzez dokrwienie organizmu, umożliwiają prawidłową budowę tkanki mięśniowej, dotleniają już istniejące i między innymi powodują łatwiejszą erekcję.

Revange –Rocket Fuel 100 Octane v2

Preparat ten można by określić jednym słowem – regenerator. Jest bowiem środkiem, który jak żaden inny regeneruje organizm nadszarpnięty wykańczającym treningiem siłowym.
Efekt ten jest osiągany dzięki temu iż preparat zawiera wszelkie istotne składniki odżywcze i to w anabolicznej postaci, czyli o wiele lepszej niż klasyczne odżywki. Mięśnie zmęczone treningiem szybko wracają do normy. Regenerujące właściwości preparatu osiągnięto dzięki doskonale dobranemu składowi, w którym można znaleźć wiele istotnych elementów.

Z powyższego jasno wynika, że na rynku polskim i zagranicznym możemy znaleźć różne suplementy diety dla sportowców.