Tego jeszcze nie było! Dieta baletnicy

My kobiety coraz częściej marzymy o zgrabnej sylwetce, dlatego poddajemy się różnym dietom cud. Diety te gwarantują szybki efekt, przez co nawet restrykcyjne zasady, nie są w stanie nas odstraszyć. Jedną z takich modnych diet ostatnich czasów jest dieta baletnicy. Dieta baletnicy umożliwia utratę kilogramów w krótkim czasie. Jej zasady są tak rygorystyczne, że stosować mogą ją tylko w pełni zdrowi dorośli. W tym artykule wspomnę, jakie to zasady obowiązują w tej diecie. Powiem także, jakie daje efekty i jak wygląda menu takiej diety.

dietetycznie

Tak więc dieta baletnicy nie jest dietą zbilansowaną. Trwa 10 dni i jest podzielona na 5 etapów, z których każdy trwa dwa dni. Zaleca się, aby tą dietę połączyć z ćwiczeniami. Twórcy tej diety obiecują utratę nawet 10 kilogramów w ciągu tygodnia. Lekarze i dietetycy ostrzegają, że dieta baletnicy jest bardzo niebezpieczna, gdyż dostarcza zbyt małą ilość kalorii i wartości odżywczych. Doprowadzić może to do niedoborów w organizmie, wycieńczenia oraz spowolnienia metabolizmu. Po skończeniu diety łatwo o efekt jo – jo, dlatego zalecany jest stopniowy powrót do normalnego sposobu odżywiania. Niestety dieta baletnicy ma jeszcze jedną wadę – obniżenie szybkości przemiany materii może utrudnić nam później kolejne próby zrzucenia zbędnych kilogramów. Skoro wiemy już, jakie są zasady i efekty diety baletnicy oraz do czego może ona doprowadzić nasz organizm, skupmy się teraz na jej menu.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Jadłospis diety baletnicy jest bardzo ścisły:

ETAP I – dzień 1 i 2 – pijemy tylko wodę i kawę bez cukru (ewentualnie z odtłuszczonym mlekiem);

ETAP II – dzień 3 i 4 – ten etap opiera się na chudym serze białym lub twarożku;

ETAP III – dzień 5 i 6 – jemy tylko gotowane ziemniaki w mundurkach (maksymalnie 11 dziennie);

ETAP IV – 7 i 8 – spożywamy tylko białe, gotowane mięso (ok. 0,5 kg dziennie);

ETAP V – 9 i 10 – możemy jeść bez ograniczeń warzywa, przede wszystkim zielone, pomidory.

Z powyższego jasno wynika, że stosowanie diety baletnicy daje natychmiastowe efekty, lecz skutki jej stosowania są bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu. Dlatego dla naszego dobra nie stosujmy jej.