Jak ćwiczyć z gryfem?
Dobrze wiemy, że to właśnie ruch jest zbawienny dla naszego zdrowia, jak i naszej sylwetki. To dzięki niemu mamy lepszą kondycję, jak i samopoczucie. Dobrym sposobem na ruch jest uprawianie sportu. Najlepszy będzie taki na świeżym powietrzu np. biegi, jazda na rowerze, rolki. Uprawianie sportu to nie tylko spory wysiłek fizyczny, ale i przyjemność. Poza tym sport to samo zdrowie. Nie wszyscy mają jednak czas, aby go uprawiać. Dla osób, którym brakuje czasu znalazłam świetne rozwiązanie, jakim jest kupno gryfów do domu. No właśnie i tu powstaje problem, jaki powinien być ten nasz gryf. Nasz dylemat spowodowany jest głównie tym, że wyróżniamy cztery rodzaje takich gryfów. W tym artykule pokrótce je wymienię i omówię.
A więc, pierwszy z nich to gryf łamany. Gryf łamany – jest to powyginany gryf, który ułatwia ćwiczenia. Stosuje się go przeważnie do treningu bicepsów i czasem również tricepsów. Następny z kolei to gryf prosty. Gryf prosty – najczęściej używany do wyciskania na klatkę piersiową, martwego ciągu, zrzutu, podrzutu. Trzeci gryf, czyli kratownica służy do kształtowania bicepsów i tricepsów. Czwartym i zarazem ostatnim rodzajem gryfu jest gryf krótki do hantli. Gryf krótki do hantli służy do różnych ćwiczeń na biceps, triceps, przedramię, barki, plecy i klatkę piersiową.
Gdy już mamy wybrany rodzaj gryfu warto również wiedzieć, jak należy ćwiczyć z gryfem. Dlatego też w tym artykule przedstawię kilka ćwiczeń z gryfem na rzeźbienie sylwetki.
Oto one:
GÓRNE PARTIE CIAŁA
Ćwiczenie 1
Stojąc w rozkroku na ugiętych kolanach trzymajmy gryf przed sobą. Uginajmy i prostujmy łokcie. Powtarzamy 20 razy.
Ćwiczenie 2
Stojąc w lekkim rozkroku na ugiętych kolanach podciągamy gryf do brody i opuszczamy w dół. Powtarzamy 20 razy.
Ćwiczenie 3
Stojąc w rozkroku na ugiętych kolanach trzymamy gryf z tyłu. Uniosimy ręce do góry i opuszczamy do tyłu. Powtarzamy 10 razy.
Ćwiczenie 4
Stojąc prosto robimy prawą nogą 8 razy wypad w tył, a następnie lewą. Powtarzamy 10 razy.
Dolne partie ciała
Ćwiczenie 5
Stojąc na lewej nodze unosimy prawe kolano do góry i klaskamy. Powtórzmy 10 razy i zmieniamy nogę. Powtarzamy 10 razy.
Ćwiczenie 6
Stajemy w szerokim rozkroku, ręce opieramy na biodrach. Przenosimy ciężar ciała na prawą nogę uginając kolano, a następnie na drugą nogę. Powtarzamy 20 razy.
Ćwiczenie 7
Robimy klęk podparty na kolanach. Trzymając proste plecy schodzimy nisko, jak do pompki. Powtarzamy.
Ćwiczenie 8
Stojąc w rozkroku składamy dłonie na kark. Robimy 10 przysiadów trzymając proste plecy, a następnie przenosimy ręce w przód i powtarzamy to samo 8 razy.
Dzięki temu artykułowi każdy z nas wie, jakie mamy rodzaje gryfów, a także jak ćwiczyć z gryfami, aby wyrzeźbić swoją sylwetkę.