Najgorsze diety na świecie!

Każdy marzy o rozmiarze 36. Ale nie każdy ma w sobie na tyle wytrwałości aby trzymać się sztywnych zasad. Podjadanie między posiłkami, ukradkiem podjadanie słodyczy. Znacie to? Gdy nie widzimy efektu od razu zmieniamy dietę na inną ponieważ to nie wina naszej niekonsekwencji, że  nie chudniemy ale to wina naszej starej diety. Takie osoby jak ja z pewnością słyszeli już o takich dietach jak dieta Dukana.

vegetarianin

Dieta Dukana składa się z czterech faz. Na początku dozwolone są wyłącznie produkty bogate w białko. Drugi etap to produkty przypominające wysokobiałkową i nisko-węglowodanową dietę wegetariańską. Kiedy osiąga się satysfakcjonującą wagę, można stopniowo dodawać węglowodany. Efekt odchudzania ma umocnić czwarty etap – stabilizacji. Przeciwnicy diety Dukana wymieniają długą listę jej wad. Przede wszystkim spożywanie nadmiernych ilości białek może prowadzić do chorób wątroby i nerek. Osoby na diecie Dukana narzekają na zaparcia, bezsenność i nerwowość.

Kolejną dietą, która przez jednych jest bardzo zachwalana i polecana a przez drugich krytykowana jest to dieta dopasowana do grupy krwi. Dietę opracował Peter D’Adamo. Opiera się ona na tym, że każda grupa krwi odpowiada innym cechom fizjologicznym. Dlatego każdy z nas inaczej trawi produkty – lepiej lub gorzej w zależności od tego, jaką ma grupę krwi. Przykładowo, osoby z grupą krwi 0 powinny spożywać dużo wysokobiałkowych produktów, a unikać węglowodanów, zaś z grupą krwi A nie mogą odmawiać sobie posiłków wegetariańskich o wysokiej zawartości węglowodanów.Krytycy diety podkreślają, że nie ma żadnych naukowych dowodów potwierdzających wpływ grupy krwi na metabolizm. Zwracają uwagę na to, że dieta może doprowadzić do niedoboru ważnych składników w organizmie i skutkować poważnymi problemami ze zdrowiem.

dieta

źródło: pixabay.com

Trzecią dietą, która wprawiła mnie w osłupienie jest dieta polegająca na spożywaniu produktów dla niemowląt. Dieta ta nazywa się Baby food diet. W jadłospisie dominuje puree warzywne, owocowe musy, zupy-kremy – posiłki przygotowane z myślą o niemowlętach, które nie potrafią gryźć i żuć. Do tego dania pozbawione są cennego błonnika. Dietetycy podkreślają, że dorośli powinni jeść przede wszystkim produkty jak najmniej przetworzone, bogate w błonnik. Osoby na tej diecie narzekają zaś, że ciągle są głodne, bo trudno jest się nasycić papkami i daniami ze słoiczków.

Ten artykuł dowodzi, że tak naprawdę nie ma odpowiedniej diety dla nas. Po każdej, jak się później okazuje są jakieś skutki uboczne. Dlatego najlepiej nie stosować żadnej diety tylko prowadzić zdrowy tryb życia.