Nadchodzi jesień czyli depresja i podjadanie łakoci

Za oknem dostrzegamy coraz brzydszą pogodę. Robi się ciemniej i chłodniej. Coraz częściej odczuwamy też brak słońca, które dawało nam ciepłe i miłe powietrze. To wszystko świadczy tylko o tym, że nadchodzi już jesień, jak również czas depresji i podjadania łakoci, co w konsekwencji może doprowadzić do naszej nadwagi. Dlaczego tak jest?

jesień

Dlaczego jesień to czas tycia?

Dzieje się tak, ponieważ jesień to taka pora roku, gdy nikomu nic się nie chce. A nie powinno tak być. W okresie jesiennym spędzamy większość czasu w domu, gdyż dni są coraz krótsze. Takie bezczynne siedzenie ma negatywny wpływ na nasz organizm i naszą sylwetkę. Spowodowane jest to tym, że w tym okresie zmieniają się nasze nawyki żywieniowe, które mogą nas doprowadzić do nadwagi. Dzieje się tak, ponieważ aby poprawić sobie nastrój, spowodowany brzydką, ponurą pogodą za oknem sięgamy po słodycze. Są to przede wszystkim ciastka, cukierki, chipsy. Potem dziwimy się, że nasza waga ciągle wzrasta. Jest to efektem właśnie tego, że zjedliśmy puste kalorie, których później nie spaliliśmy wychodząc np. na świeże powietrze. A tak naprawdę wystarczyłby tylko krótki spacer.

przekąski

źródło: pixabay.com

Dlatego moi drodzy, aby poprawić sobie nastrój i nie dać się depresji powinniśmy zrobić sobie w domu dobry klimat. Pomocne w tym będą świeczki zapachowe. Są one świetnym pomysłem na poprawienie naszego samopoczucia. Używane są przede wszystkim do wszelakiego rodzaju aromaterapii. Ich magiczna moc płomienia jest dla nas pozytywna. Przy wyborze świec zapachowych kierujemy się tą samą zasadą, co przy wyborze perfum. Wybieramy takie, które odpowiadają nam zapachowo. Jeśli podobają nam się zapachy lekkie, owocowe lub ziołowe, poszukujemy świec, w których zapachu dominuje nuta cytrusowa lub ziołowa. Takie świeczki, jak już wspomniałam mają wpływ na nasze samopoczucie. Kiedy chcemy wzmocnić nasze poczucie tożsamości, albo czujemy się zestresowani, zapalamy świeczkę o zapachu odpowiadającym w danym momencie naszym potrzebom. Świece zapachowe są bardzo dobrym środkiem poprawiającym nasz nastrój, usuwającym zmęczenie i stres.

Jesień dla większości z nas to bez wątpienia okres depresji i podjadania łakoci. Dlatego starajmy się z tym walczyć poprzez robienie sobie przyjemności. Jedną z takich przyjemności są np. świece zapachowe, ich zapach może znacznie poprawić nam humor.