Sporty ekstremalne dla niepełnosprawnych

Zapewne większość z nas lubi aktywność fizyczną, a co za tym idzie bycie w ciągłym ruchu. I bardzo dobrze, bo to właśnie ruch jest nam potrzebny w tym, abyśmy byli zdrowi i silni. Dzięki niemu mamy lepszą kondycję fizyczną i np. nie czujemy zadyszki wchodząc po schodach. Dobrym sposobem na ruch jest uprawianie sportu.

bungee

źródło: pixabay.com

Sporty ekstremalne dla niepełnosprawnych

Najlepszy będzie taki na świeżym powietrzu, jak np. jazda na rowerze, biegi, rolki. Uprawianie sportu to nie tylko wysiłek fizyczny, ale i przyjemność. Niestety są wśród nas osoby, które ze względu na swoją niepełnosprawność mają trudności z uprawianiem jakiegokolwiek sportu, choć na pewno bardzo chcieliby go uprawiać.W dzisiejszych czasach wszystko jest jednak możliwe. Dzięki pomocy takich ośrodków jak np. Centrum Sportów Ekstremalnych Dwie Wieże ludzie niepełnosprawni mogą poczuć dreszczyk emocji związany z uprawianiem sportów ekstremalnych.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Wspinaczka górska, skoki na bungee – to sporty ekstremalne, które wcześniej dostępne były tylko dla osób zdrowych. Od niedawna sporty te, które dostarczają sporej dawkę adrenaliny mogą uprawiać także osoby niepełnosprawne. Jest to dla nich doświadczenie, które trudno porównać z czymkolwiek innym. Z całą pewnością osoby niepełnosprawne, które spróbują uprawiania sportów ekstremalnych, będą chciały powtarzać je w nieskończoność. Uprawianie tych sportów pozwoli im także pokonać swój lęk, aby się już niczego nie bali.

Z tego, co wynika powyżej sporty ekstremalne mogą być również uprawiane przez osoby niepełnosprawne. Wystarczy tylko niewielka pomoc drugiego człowieka.