Jak się odżywiać, aby nie przytyć na wakacjach?

Większość z nas, kiedy zbliżają się wakacje zaczyna dbać o siebie. Chcemy mieć nienaganną sylwetkę, bez wałeczków tłuszczu na brzuchu. W tym celu przechodzimy na różnego typu diety oczyszczające i odchudzające, uprawiamy sport i ćwiczymy na urządzeniach fitness. Wszystkie te zabiegi prędzej, czy później dają pożądane efekty i mamy świetną figurę. Dlatego, aby na wakacjach nie wróci do wagi sprzed wakacji, uważajmy na pułapki czyhające na urlopie! W tym artykule powiem, jak się odżywiać, aby nie przytyć na wakacjach?

prawidłowe odżywianie

źródło: pixabay.com

Jak się odżywiać, aby nie przytyć na wakacjach?

Po pierwsze nie jedzmy do syta. W większości zagranicznych hoteli śniadania i kolacje występują w formie szwedzkiego bufetu. Możemy do woli przebierać m.in. w mięsach, pieczywie i deserach różnego rodzaju. W rezultacie nie mogąc się zdecydować na jedną potrawę nakładamy na talerz miszmasz. Nasz organizm nie jest w stanie spalić takiej liczby kalorii. Dlatego lepiej będzie jak od stołu wstaniemy z lekkim niedosytem. Będąc na wakacjach powinniśmy także trzymać się z dala od fast – foodów. Niestety tak nie robimy w biegu między zwiedzaniem np. kolejnych zabytków jemy w barach szybkiej obsługi.

jedzenie wakacje

źródło: pixabay.com

Tam pochłaniamy 2000 kalorii w ciągu 15 minut, a tak naprawdę powinniśmy na posiłek przeznaczyć ok. 45 minut. Po trzecie nie ufajmy grillowi. Jedzenie grillowanej kaszanki i kiełbaski nafaszerowane serem, bez wyrzutów sumienia ma swoje skutki w postaci większej wagi. Na urlopie uważajmy również na słodkie napoje i przekąski. Jest to dla nas niełatwe, bo trudno się oprzeć schłodzonej coli, gofrom z bitą śmietaną lub lodom w czekoladzie. Postarajmy się jednak ograniczyć słodkie przekąski i nie jeść ich codziennie. Na wakacjach bądźmy ostrożni również, co do alkoholu. W rzeczywistości jest on kaloryczny i tak np. w półlitrowym kuflu piwa znajdziemy aż 150 kcal. Alkohol także pobudza apetyt i utrudnia metabolizm.

Jak jasno wynika z powyższego, aby na wakacjach za bardzo nie przytyć powinniśmy pamiętać o wyżej wymienionych wskazówkach.