Jaki sprzęt sportowy na spalenie kalorii?

W dzisiejszych czasach zapewne większość z nas chodzi do siłowni. Robimy to przede wszystkim po to, aby popracować nad swoją sylwetką. Panowie chcą wyrzeźbić swój tors, a panie spalić zbędne kilogramy, które najczęściej odkładają się na brzuchu w postaci wałeczków tłuszczu. Aby nasz wizyta w siłowni przyniosła zadowalające efekty dobrze byłoby wiedzieć, do czego służą znajdujące się w niej maszyny.

metabolizm

Sprzęt sportowy nie jest trudny, w obsłudze, pod warunkiem, że zna się kilka podstawowych zasad. Taki sprzęt dzieli się na trzy główne części: maszyny aerobowe, przyrządy siłowe i akcesoria. Ja w tym artykule postanowiłam zająć się przede wszystkim sprzętem do ćwiczeń spalających kalorie, czyli sprzętem aerobowym. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że treningi na takim sprzęcie powinny trwać co najmniej 30 minut. Spalanie tkanki tłuszczowej nie zaczyna się od razu – najpierw organizm rozgrzewa się, przygotowując się zarazem do treningu. No dobrze, ale przejdźmy do sedna sprawy, a mianowicie do tego, jaki sprzęt sportowy na spalenie kalorii?

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Pierwszym takim urządzeniem spalającym kalorie jest bieżnia, która jest zarazem najprostszym sprzętem w obsłudze, jaki znajduje się w siłowni. Zależnie od ustawienia tempa, przesuwająca się pod nogami taśma pozwala nam chodzić lub biegać w ramach ćwiczeń na wydolność organizmu. Biegi na bieżni wzmacniają także nasze nogi, pośladki i brzuch. Kolejnym sprzętem sportowym, który jest nam pomocny w walce ze zbędnymi kilogramami jest rowerek stacjonarny. Obsługa takiego rowerku nie powinna sprawić nikomu trudności, a ćwiczenia na nim wyglądają dokładnie tak jak jazda na zwykłym rowerze. Treningi na rowerku stacjonarnym spalają tłuszcz, rozbudowują mięśnie nóg i pośladków. Trzecim ostatnim już sprzętem sportowym dobrym na spalenie kalorii jest orbitrek. Ruch na orbitreku przypomina trening na nartach biegowych lub popularny nordic walking – poruszamy jednocześnie rękami i nogami. Ćwiczenia na nim nie obciążają stawów i wymagają pracy całego ciała.

Jak wynika z powyższego osoby, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów na pewno znajdą w siłowni odpowiedni sprzęt sportowy do tego rodzaju przedsięwzięcia. Trzeba tylko wiedzieć, który jest najbardziej optymalny do spalania kalorii.