Rolki dobry sposób na odchudzanie i nie tylko

Jeszcze kilka lat temu rolki nie były zbyt znane i lubiane. Jednak obecnie radykalnie się to zmieniło. Dziś rolki stanowią nie lada konkurencję rowerom i deskorolkom, a także innym pojazdom. Czemu tak jest? Czym jest to spowodowane?

rolkii

Rolki dobry sposób na odchudzanie i nie tylko

Otóż rolki są szybsze od butów, tańsze od samochodu, a także nieporównywalnie zdrowsze dla naszego ciała i zdrowia. Pozwalają uniknąć stania w kilometrowych korkach, jazdy w zatłoczonych autobusach, czy też tramwajach. Jednym słowem rolki to doskonały środek transportu. Znakomicie sprawdzają się jako codzienny,osobisty środek komunikacji. Pamiętajmy jednak, że nie wszędzie jazda na rolkach jest bezpieczna. Starajmy się jeździć drogami dla rowerów, ulicami z szerokimi chodnikami lub poboczem. Rolki są również dobrym sposobem na odchudzanie. Spowodowane jest to głównie tym, że jeżdżąc na rolkach jesteśmy w ciągłym ruchu. Niezależnie od tego czy mamy lat czterdzieści, czy dwadzieścia są także wspaniałą rozrywką i relaksem. Dlatego zamiast plotkować z koleżanką przy kawie, namówmy ją na założenie rolek, gdyż jeżdżąc np. po parku także można rozmawiać. Jazda na rolkach ma również wiele innych zalet, takich jak np. efektywne spalanie kalorii, zgrabna sylwetka, dobra kondycja fizyczna, zdrowy wygląd, wzmocnione mięśnie nóg. Jazda na rolkach to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i zadbanie o sylwetkę. Podczas godzinnej jazdy na rolkach jesteśmy w stanie spalić od 300 do 800 kalorii. Natomiast rekreacyjnie, dla zdrowia i przyjemności, warto jeździć po parkowych alejkach. Tylko musimy uważać, by nie przeszkadzać spacerującym tam ludziom. Na dłuższe wyprawy możemy zaś wybrać trasy rowerowe. Skoro jazda na rolkach w obecnych czasach stała się tak modna powinniśmy również wiedzieć, jak nauczyć się na nich jeździć. Mając to na uwadze w tym artykule także powiem jak się do tego zabrać.

rolki

źródło: pixabay.com

Jak zacząć jeździć na rolkach?

Po pierwsze, aby w ogóle zacząć jazdę na rolkach potrzebujemy dobrego sprzętu. Najlepiej kupić rolki dość dobrej marki, gdyż jazda na złych może skutecznie nas zniechęcić. Takie dobre rolki powinny mieć wygodny, dopasowany do nogi but i kauczukowe kółka (są one elastyczniejsze od plastykowych, dzięki czemu wystarczy się lekko odepchnąć). Następnie powinniśmy przez kilka dni przyzwyczaić się do nowego sprzętu. W tym celu chodzimy parę dni w rolkach po domu, przyjmując prawidłową postawę tzn. lekko ugięte kolana, tułów pochylony do przodu. Środek ciężkości ciała powinien być przeniesiony trochę ku przodowi, co chroni przed upadkiem na plecy. Po tym, jak opanujemy postawę naszego ciała spróbujmy się odpychać. Ustawiamy stopy jedna przed drugą. Następnie odpychamy się jedną nogą, a drugą do niej dostawiamy i próbujemy jechać na dwóch nogach. Pamiętajmy o tym, aby zmieniać nogę odpychającą, gdyż to pomoże nam nauczyć się utrzymania równowagi podczas jazdy. Ćwiczmy także jazdę na jednej nodze (ślizg właściwy). Odpychając się jedną nogą ,jedźmy na drugiej, trzymając nogę odpychającą w górze (postawa bociana). Należy odpychać się raz jedną raz drugą nogą, dzięki czemu nauczymy się balansować ciałem.

Myślę, że z powyższego jasno wynika, czemu rolki stały się tak popularne w dzisiejszych czasach.