Bycie fit to też spora dawka ruchu

Zapewne większość z nas marzy o tym, aby być pięknym, młodym i szczupłym. Żeby to osiągnąć najczęściej sięgamy po odpowiednie jedzenie i produkty fit. I tu nasuwa nam się pytanie, czy takie zdrowe pożywienie i produkty dietetyczne, zapewnią nam bycie fit, czy też powinniśmy mieć więcej ruchu? Otóż odpowiedź jest prosta – samo jedzenie nie wystarczy. Najlepiej uprawiać sport na świeżym powietrzu lub też pójść do clubu fitness, aby trochę poćwiczyć. Czemu tak jest?

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Bycie fit to też spora dawka ruchu

Otóż dietetycy ostrzegają nas, aby nie wierzyć żadnym reklamom, które przedstawiają produkty fit. Reklamodawcy wiedzą o tym, że chcemy być piękni, zdrowi i szczupli, dlatego są przekonani, że sięgniemy po te produkty. Co prawda produkty fit mają mniejszą zawartość kalorii, ale nie jest to duża różnica w odróżnieniu od zwykłych produktów. Natomiast mają większą zawartość tłuszczu. Musimy również uważać na to, co jest napisane na opakowaniu, bo napis fit wcale nie oznacza, że produkt jest bezkaloryczny. Jeżeli natomiast chodzi o nasze zwykłe jedzenie, to również musimy wybrać odpowiednie produkty. Spowodowane jest to głównie tym, że niektóre z tych codziennych produktów są bardzo kaloryczne.

ruch to zdrowie

źródło: pixabay.com

Dlatego moi drodzy najpewniejszym sposobem na zgrabną figurę będzie ruch. To właśnie ruch jest bardzo przydatny w spalaniu kalorii. Dzięki niemu będziemy mieli lepszą kondycję ruchową i szczuplejszą sylwetkę. Dobrym sposobem na ruch jest uprawianie sportu. Najlepszy będzie taki na świeżym powietrzu, np. jogging, jazda na rowerze, czy też rolki. Sport to nie tylko wysiłek fizyczny, ale i przyjemność. Osobom, które jednak nie lubią uprawiania jakiejkolwiek dyscypliny sportowej polecam ćwiczenia w clubach fitness i siłowniach. W takich miejscach, na różnych urządzeniach możemy ćwiczyć wszystkie partie naszego ciała.

Jak wynika z powyższego, aby być fit nie wystarczy tylko odpowiednie jedzenie i produkty fit. Warto również postawić na sporą dawkę ruchu.