Czy „Głodówka” to szybki sposób na odchudzanie?

W dzisiejszych czasach młode dziewczyny, nastolatki nie chcą być za grube. Dlatego też przechodzą na różnego typu diety. W celu znalezienia szybkiej i skutecznej diety dla siebie np. przeszukują internet, czytają gazety o odchudzaniu i oglądają programy telewizyjne, które mówią o dietach. I tak oto w końcu natrafiają na tzw. „Głodówkę”, ale czy tak naprawdę głodzenie się powoduje szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów? Czy tylko jej skutkiem jest efekt jo – jo? Postaram się pokrótce odpowiedzieć na te pytania.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

 Czy „Głodówka” to szybki sposób na odchudzanie?

Głodówka to nic innego jak niespożywanie pokarmu, wywołana jego brakiem oraz pewien rodzaj diety leczniczej. Podczas stosowania „Głodówki” nasz układ pokarmowy nie trawi pokarmu, natomiast jego działanie skupia się głównie na usuwaniu niepotrzebnych resztek pożywienia z naszego organizmu. Po takim oczyszczeniu organizmu nasz układ funkcjonuje sprawniej. Co w konsekwencji poprawia nasze samopoczucie i samoocenę – zwłaszcza widoczne jest to u nas kobiet. Stosowanie tej diety, czyli „Głodówki” nie jest wskazane dla kobiet w ciąży, osób z niedowagą i cukrzyków.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Jak wynika z powyższego celem „Głodówki” nie jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Rezygnacja z jedzenia nie pomaga bowiem w pozbyciu się nadwagi. Za główny jej cel uważa się natomiast oczyszczenie oraz detoksykację organizmu. Innymi słowy mówiąc robimy w naszym organizmie generalne porządki, mające nam pomóc w usprawnieniu jego funkcjonowania. Teraz przyszedł czas, aby odpowiedzieć na drugie pytanie. A mianowicie o to, czy „Głodówka” powoduje efekt jo – jo? Otóż odpowiedź brzmi tak. Stosując „Głodówkę” możemy liczyć się z tym, że skutkiem jej będzie efekt jo – jo. Gdyż efekt jo – jo to nic innego jak wahania masy ciała, które na pewno pojawią się podczas jej stosowania.

Dzięki „Głodówce” oczyścimy swój organizm, a nie jak to błędnie niektórzy myśleli zrzucimy kilka zbędnych kilogramów.