Najśmielsze sposoby na nadwagę

Zapewne wielu z nas boryka lub borykała się z nadwagą. Wynika ona przede wszystkim z naszego nadmiernego apetytu. Mimo, że zjedliśmy dany posiłek nadal jesteśmy głodni, co powoduje ciągłe podjadanie między posiłkami.  Co prowadzi do rozciągnięcia żołądka. Najczęściej są to przekąski, takie jak słodycze, chipsy oraz niezdrowe jedzenie z barów szybkiej obsługi. Próbując walczyć z naszą nadwagą szukamy różnych sposobów, aby zrzucić zbędne kilogramy. Jak już nie mamy sił, czasu, ochoty na ćwiczenia np. na bieżni treningowej to sposobami pomagającym w walce z nadwagą są m.in. uprawianie wszelakich sportów, przechodzenie na diety, czyli tzw. odchudzanie, operacje chirurgiczne, które mają na celu redukcję tkanki tłuszczowej i zmniejszenie żołądka.

Najśmielsze sposoby na nadwagę

balon

Istnieje jeszcze jeden sposób na naszą nadwagę, a mianowicie umieszczenie w naszym żołądku balonu żołądkowego. Niektóre z tych sposobów możemy zaliczyć do najśmielszych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Wyjaśnię może teraz jedną z nich, którą uważam za najodważniejszą, a przy tym za najbardziej śmiałą.

Jest nią nieoperacyjna metoda umieszczenia balona w żołądku, tzw. metoda BIB. Polega ona na umieszczeniu w żołądku pacjenta takiego właśnie balonika. Balon ten wykonany jest ze specjalnego, odpornego na działanie kwasów żołądkowych materiału. Wypełnia się go solą fizjologiczną i wprowadza przez gardło do żołądka (za pomocą endoskopu), co obniża inwazyjność zabiegu i zmniejsza ryzyko powikłań. Taki balon znajduje się w żołądku przez 6 miesięcy. Następnie jest wyjmowany albo zmieniany na nowy. Dzięki temu, że balon jest duży, nie może on swobodnie przejść przez układ pokarmowy i unosi się. W ten sposób zmniejsza przestrzeń w żołądku, powodując uczucie sytości.

tłuszcz

źródło: pixabay.com

Odsysanie tłuszczu, czy warto?

Drugim również odważnym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów jest odsysanie tłuszczu. Jest to metoda dość droga, bolesna i nie wiem czy do końca rozsądna. Słyszałam, że chirurg który robi nam taki zabieg wysysa z nas komórki tłuszczowe. Niby fajnie ALE gdy nie będziemy stosowali diety ten tłuszcz będzie musiał się nam gdzieś znowu zmagazynować. Ale skoro odessaliśmy sobie tłuszcz na udach, brzuchach i pośladkach czyż nie jest bardziej okropnym miejsce na odkładanie tkani tłuszczowej jest podbródek albo ramiona? Chyba tak.

Z powyższego wynika, że sposobów na walkę z nadwagą jest sporo. Niektóre z nich wymagają od nas trochę wysiłku i wytrwałości np. sport, dieta, natomiast inne interwencji lekarza. Są to m.in. zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej, zmniejszenie żołądka lub umieszczenia w żołądku balona. Te ostanie przykłady z całą pewnością możemy zaliczyć do najśmielszych.

Zapisz