Zaskakująca restauracja prosto z Japonii

Zapewne każdy z nas przynajmniej jeden raz w życiu był w restauracji. Wchodząc do takiej restauracji od razu dostrzegamy elegancję i czystość lokalu. Stoliki przykryte są białymi obrusami, w tle leci spokojna, cicha muzyka. Goście, którzy przychodzą coś zjeść obsługiwani są przez wykwalifikowanych w tym celu kelnerów. Jak się okazuje tak wcale nie jest!

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Zaskakująca restauracja prosto z Japonii

Na wyżej wymienionym przykładzie sądzimy, że tak jest w każdej restauracji. Otóż jesteśmy w błędzie. Każdy kraj, region ma swoje własne, dziwne pomysły na prowadzenie restauracji. Restauracje te określane są mianem najdziwniejszych restauracji świata. Teraz wymienię parę z nich i omówię, co też w owych restauracjach jest takiego dziwnego.

Pierwsza najdziwniejsza restauracja znajduje się w Japonii i nosi nazwę Kayabukiya Taver. W restauracji tej kelnerami są małpy, tzw makaki. Małpy te ubrane w spodenki i kraciaste koszule. Owe zwierzęta radzą sobie doskonale przy roznoszeniu posiłków oczekującym gościom. Goście muszą jednak pamiętać o solidnym napiwku dla nich w postaci orzeszków ziemnych. Następna nietypowa restauracja znajduje się w Bejrucie. Motto tej restauracji brzmi „Buns and Guns”. Restauracja ta utrzymana jest w wojskowym stylu. Dominuje więc wzór moro, siatki maskujące i broń na ścianach.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

W lokalu tym z głośników zamiast muzyki, wydobywają się dźwięki strzałów. Przeglądając menu tej restauracji dostrzeżemy, że potrawy także kojarzą się z wojskiem i koszarami np.”chleb terrorysty”, czy „moździerz”. Trzecia z kolei najdziwniejsza restauracja znajduje się w Niemczech i nosi nazwę s’Baggers. Restauracja ta charakteryzuje się brakiem kelnerów. Lokal ten przepełniony jest techniką i niemal wszystkie czynności wykonują roboty. Jedyną rzeczą jaką zajmują się ludzie jest gotowanie. Jak więc złożyć zamówienie? Przy każdym stoliku znajduje się dotykowy ekran,dzięki któremu możemy wybrać interesujące nas danie.

Jak wynika z powyższego, aby zjeść posiłek w nietypowej restauracji trzeba wyjechać do innego kraju. Jak dotąd nie słyszałam o powstaniu w Polsce takiego dziwnego typu restauracji.