Jak można pozbyć się przebarwień cery?

Co to są przebarwienia? To właśnie od odpowiedzi na to pytanie, powinnam zacząć ten artykuł. Zatem przebarwienia są to nagromadzonym miejscowo barwnikiem skóry. Pojawiają się, gdy wytwarzające go komórki nie funkcjonują, jak powinny. Natomiast przyczynami powstawania takich zmian skórnych są: szkodliwe działanie słońca, zażywanie leków hormonalnych i uwrażliwiających na światło, opalanie blizn po trądziku. Czy można pozbyć się przebarwień cery? Można za pomocą kosmetyków z drogerii, apteki, za pomocą zabiegów u kosmetyczki bądź lekarza.

Obraz Free-Photos z Pixabay

Otóż czasami usuwanie przebarwień nawet drogimi kosmetykami nie działa tak, jakbyśmy chcieli i tutaj przychodzą z pomocą różnego rodzaju zabiegi w salonach kosmetycznych lub u lekarza. Jednym z nich jest zabieg rozjaśniający u kosmetyczki. To nic innego jak peeling, maska wybielająca i nawilżająca. Ów peeling polega na złuszczeniu powierzchniowym, a efekt dopiero będzie widoczny po serii kilku zabiegów. Niestety może się tak zdarzyć, że zabieg ten nie jest zawsze skuteczny, zwłaszcza w przypadku bardzo ciemnych i rozległych przebarwień. Przebarwienia na twarzy usuniemy także za pomocą technologii E-Light. Działa ona selektywnie na miejsce problemowe, przy czym nie niszczy zdrowej skóry. Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal jest absorbowana przez melaninę, podgrzewa komórki, które zawierają niechciany barwnik i powodują ich zniszczenia. Również mikropigmentacja medyczna pomoże w usunięciu przebarwień cery. Jest to zabieg, który polecany jest osobą, które borykają się z problemem asymetrii twarzy albo części ciała, utraty owłosienia, w wyniku łysienia plackowatego, różnych defektów skóry w postaci blizn, czy też przebarwień. Zabieg mikropigmentacja związany jest z makijażem permanentnym, gdyż w odpowiednią warstwę skóry, zostaje wprowadzony odpowiedni barwnik, który jest dobrany do koloru naszej skóry.

Oczywiście w walce z przebarwieniami cery, mogą, ale wcale nie muszą okazać się pomocne kosmetyki wybielające przebarwienia. Takie kosmetyki, znajdziemy w drogeriach oraz aptekach. Najczęściej takie preparaty wybielające zawierają: kwas azelainowy, kwas witaminy „A”, kwasy owocowe. Jeśli jednak wolimy kosmetyki naturalne, to zwróćmy uwagę na te, które zawierają wyciągi roślinne: z ogórka, pietruszki, cytryny, porzeczki i mącznicy lekarskiej.