Na czym polega Dieta Kopenhaska?

Wiele kobiet szuka różnych skutecznych sposobów na szybkie stracenie zbędnych kilogramów. Na świecie zdefiniowano setki diet, ostatnio zainteresowała mnie dieta Kopenhaska. Tutaj chciałabym przekazać Wam na czym dokładnie ta dieta polega, kto może ją stosować, co podczas tej diety można jeść, a czego nie i po jakim czasie przynosi odpowiednie efekty.

 dieta

Dieta Kopenhaska:

Według jej twórców, głównym zadaniem diety Kopenhaskiej jest przyspieszenie przemiany materii. Ta rygorystyczna dieta może trwać jedynie 13 dni, gdyż jej dłuższe stosowanie może być niebezpieczne dla zdrowia, między innymi dlatego, że nie dostarcza niezbędnej ilości witamin i minerałów. Można ją stosować maksymalnie raz w przeciągu 2 lat. Podczas tej diety można dostarczyć do organizmu około 600 kcal. Wskazane jest wypijanie w ciągu dnia minimum 2 l wody.

Czego nie wolno jeść podczas diety Kopenhaskiej?

Tutaj zakazane są ciasta, alkohol i wszelkiego rodzaju słodycze.

Kto nie może jej stosować?

Tej diety nie wolno stosować u sportowców, osób obciążonych wysiłkiem fizycznym, zmagających się z cukrzycą, chorobami żołądka czy nerek. Kobiety w ciąży oraz osoby z różnymi schorzeniami również nie mogą mieć takiej diety.

kCzy jest skuteczna?

Mimo swojej popularności nie spełnia pożądanego działania. Po zakończeniu diety bardzo szybko można ponownie przybrać na wadze. Ta dieta jest bardzo uboga, co powoduje zmęczenie i brak jakichkolwiek chęci do wysiłku fizycznego u osób, które ją stosują.

UWAGA!

Przed zastosowaniem jakiejkolwiek diety warto udać się do dietetyka, który pomoże ustalić odpowiednią dietę. Samodzielnie lepiej nie ustalać rygorystycznej diety, bo można sobie zrobić krzywdę.

Podsumowując, jeżeli ta dieta nie przynosi żadnych długotrwałych korzyści, a może zniszczyć nasze zdrowie i dobre samopoczucie to nie powinniśmy jej stosować, pomimo tego że jest tak popularna. Jest wiele innych diet, które z dołączeniem wysiłku fizycznego pozwalają zachować zdrową sylwetkę i samopoczucie. W diecie nie warto iść na łatwiznę, trzeba poszukać odpowiednich specjalistów, którzy doradzą nam co zrobić by schudnąć, mam tutaj na myśli dietetyków i trenerów personalnych, są to osoby wyspecjalizowane w swoim fachu i wiedzą co dla nas będzie dobre.

Comments
  1. MarysiaV