W zdrowym ciele zdrowy duch

Gdy pogoda za oknem nie zachęca do uprawiania sportów na świeżym powietrzu polecam rowerek treningowy stacjonarny.  Rowery takie nie są już takie drogie jak kilka lat temu.  Ale czy tak naprawdę wystarczy kupić rowerek treningowy i to już gwarantuje nam zrzucenie kilku zbędnych kilogramów?

rowerek treningowy

źródło: pixabay.com

Rowerek treningowy, a zdrowie

Na takie pytanie chyba każdy z nas może szybko odpowiedzieć, że zakup jakiegokolwiek sprzętu do ćwiczeń nie gwarantuje nam zrzucenie zbędnych kilogramów. Gdy nie zmienimy diety żywieniowej, nie odstawimy słodyczy,  zapomnimy o silnej woli zakup najdroższego sprzętu do ćwiczeń nie pomoże.  Gdy już znajdziemy silną wolę możemy zaznaczyć, że zaletą rowerku treningowego jest to iż w domu mamy możliwość ćwiczenia w późnych godzinach i przyjaznym otoczeniu. W naszym mieszkaniu możemy ćwiczyć o każdej porze dnia, nawet przychodząc późno z pracy. Takie treningi bardzo nas odstresują po ciężkim dniu spędzonym poza domem, jak również pomagają zrzucić zbędne kilogramy, zmniejszając tym samym ryzyko otyłości i związanych z nią chorób. Jazda na nim także świetnie działa na nasz układ krążenia i mięśnie nóg.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Pamiętajmy, że osoby które będą ćwiczyć ale zapomną o odpowiedniej diecie może zapomnieć o jędrnej i młodo wyglądającej skórze. Każdy kto próbował się odchudzać wraz z trenerem z siłowni zapewne słyszał o osobach, które tak intensywnie się odchudzały i zapomniały o pewnych zasadach, że obecnie mają zwisającą skórę. Pamiętajmy, że należy chudnąć do 1-1,5 kilograma miesięcznie ponieważ gdy będziemy chudnąć więcej okaże się, że będziemy musieli udać się do chirurga plastycznego w celu usunięcia zbędnych zwisających fałd skóry.