Dzięki kalkulatorowi kalorii będziemy mieli kalorie pod kontrolą

W dzisiejszych czasach większość z nas cierpi na nadwagę. Dzieje się tak, ponieważ z reguły jadamy nieregularnie i zbyt tłusto. Zamiast gotować w domu chodzimy żywić się do barów szybkiej obsługi, takich jak np. Mc’donalds, w których serwowane są frytki, hamburgery, a jak wiadomo takie jedzenie nie jest dla nas zdrowe. Dodatkowo na przekąskę wybieramy coś słodkiego zamiast stawiać na zdrowe owoce lub warzywa. Pić wolimy także słodkie, kolorowe i gazowane napoje, które są o wiele bardziej kaloryczne niż zwykła woda niegazowana. A więc moi drodzy później nie dziwmy się, że skoro tak się odżywiamy przybywa nam tu i tam kilka zbędnych kilogramów. Taka żywność jest naprawdę bardzo kaloryczna.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Dzięki kalkulatorowi kalorii będziemy mieli kalorie pod kontrolą

Dlatego, aby mieć kalorie pod kontrolą znalazłam świetne rozwiązanie, jakim jest kalkulator kalorii. Taki kalkulator kalorii pozwoli nam obliczyć dobowy bilans kaloryczny. Skoro wiemy już, co to jest kalkulator kalorii i do czego służy to teraz powiedzmy jak działa.

Po pierwsze do takiego kalkulatora kalorii wprowadzamy swoje dane np. wiek, wagę, wzrost, płeć oraz tryb życia (tryb siedzący, umiarkowanie aktywny, aktywny). Pozwoli to na określenie przeciętnego dziennego zapotrzebowania na kalorie i ich zużycie. Następnie w zakładce „zjedzone kalorie” stwarzamy listę potraw, jakie zjedliśmy w dniu dzisiejszym. Pozwoli to określić sumę przyswojonych kalorii.

kalorie

źródło: pixabay.com

Natomiast w zakładce „spalone kalorie” uzyskujemy informacje na temat zjedzonych kalorii (na podstawie wyżej podanych danych), naszego zapotrzebowania kalorycznego oraz bilansu kalorii w danym dniu. Jeżeli nasz bilans kalorii jest dodatni, kalkulator zaproponuje nam aktywności, które pozwolą spalić nadmiar kalorii.

Jak jasno wynika z powyższego taki kalkulator kalorii to świetna sprawa. Kontroluje nasze kalorie, a przy tym i naszą wagę.